Brněnská 364/17, Vyškov-Město, 682 01 Vyškov
+420 604 287 862
skola@talentvyskov.cz

Domácí vzdělávání

PŘIPOJTE SE DO KOMUNITY LIDÍ, KTEŘÍ SVÉ DĚTI VZDĚLÁVAJÍ DOMA

V naší škole se, mimo jiné, zaměřujeme na podporu rodin s dětmi, které plní povinnou školní docházku formou individuálního neboli domácího vzdělávání.

Provedeme Vás školní docházkou tak, abyste měli možnost vzdělávat své děti podle vlastních představ a zároveň v souladu s platnou legislativou.

Jak to u nás probíhá?

Přestup na naši školu

Přestoupit na naši školu můžete kdykoliv během roku. Rádi Vám vše vysvětlíme a poradíme, co vše potřebujete zařídit.

Mapy učebního pokroku

Smysluplné hodnocení a kvalitní zpětná vazba jsou pro nás velmi důležité. V našich mapách vzdělávacího pokroku můžete sledovat pokrok dítěte a víte tak přesně, kde se na vaší cestě vzděláváním nacházíte. Mapy jsou živým dokumentem, který při přezkoušení slouží jako podklad pro hodnocení.

Přezkoušení formou rozhovoru a prezentace portfolia

Jsme přesvědčeni, že jednorázové testování a zkoušení žáka není efektivní způsob, jak ověřit jeho znalosti a dovednosti. Přezkoušení je u nás příjemnou událostí, při které děti prezentují svoji práci a zážitky za uplynulé pololetí. K této příležitost si připravují svoje žákovská portfolia, ve kterých dokládají splněné výstupy. Obsahují např. pracovní sešity, fotografie, deníky z cest, výrobky, IT prezentace, různé projekty, zkrátka vše, co děti považují za důležité a o co se chtějí s přezkušujícími podělit.

Podpora

Do našeho týmu koordinátorů domácího vzdělávání vybíráme lidi, kteří mají osobní dlouhodobou zkušenost s domácím vzděláváním svých dětí. Někteří z nich jsou pedagogové, jiní vedou vlastní komunitní školy nebo skupiny. Proto můžeme být nápomocni při řešení různých témat. Náš záběr je opravdu široký. Jsme tu pro Vás.. 

Podporujeme komunitní školy

Velmi souzníme s myšlenkou rozšiřování pestrosti vzdělávání tak, aby si každý mohl vybrat školu podle svých zájmů a talentů. Chcete pro své dítě raději svobodné a demokratické vzdělávání nebo jazykově zaměřenou školu? Je Vaše dítě talentovaný sportovec, umělec nebo chce být jaderný fyzik? Vyberte si!

Komunitní školy jsou skupiny dětí, které plní povinnou školní docházku formou domácího vzdělávání a společně se vzdělávají. Děti z těchto skupin potřebují být zapsané v kmenové škole, která je potom přezkušuje, dle vlastních podmínek. Je tedy více než výhodné, když jsou všechny děti zapsané pěkně pod jednou střechou.


Nabízíme Vám tuto možnost. Nejen, že zapíšeme všechny děti vaší komunitní školy a ty tak budou plnit stejné požadavky dle našeho školního vzdělávacího programu, který je připraven domácím školákům přímo na tělo, ale navíc Vás náš koordinátor přijede přezkoušet přímo do Vaší komunitní školy.


Pokud máte komunitní školu a náš záměr se Vám líbí, neváhejte se na nás obrátit.


Rádi byste komunitní školu založili a nevíte jak na to? Rádi s Vámi posdílíme naše bohaté zkušenosti. Jsme tu pro Vás.

Školné pro děti v DV

Školné na jeden školní rok činí 6 000 Kč. 

Volná kapacita

V současné chvíli nemáme žádnou volnou kapacitu. Od září 2024 počítáme s rozšířením kapacity pro domácí školáky o 80 míst. 

Kontakt na koordinátorku DV

lucie.lalisova@skolytalent.cz